KERI JA PRANGLI: MEREREIS

Kas teadsite, et Eestis on 2222 saart?

Nüüd teate! Nendel saartel elab umbes 3% kogu meie riigi elanikkonnast!

 

Meie merereisi ajal veedame rahuliku nädalavahetuse merel ilusal purjelaeval, uurides Eesti saarte hämmastavat kultuuri, ajalugu ja olemust.

 

MEIE PLAAN:

Selle kampaania ajal võib meil olla õnn vaadata tihendeid. Eesti meres on umbes 4000 inimest. See on Läänemere suurim mereimetaja, kelle kaal võib ulatuda 300 kilogrammini.

Tihendid on hämmastavad olendid. Näiteks märgivad paljud reisijad muusika hüljeste armastust, nii et meil on alati koos meiega HIFI veerud ja valitud koostistega esitusloend.

Tavaliselt piirduvad tihendid lihtsalt kividel või ujuvad paatide lähedal vaatlejatega.

 

MEIE KAART

 

REISI KIRJELDUS

⇨ Meie reis algab Kalevi jahtklubist. Kui oleme reisiks kõik valmis, väljume Tallinna lahele ja ümardame Aegna saare idasuunas.

⇨ Prangli poole minnes on meil piknik, kus naudime elu ning jälgime meretegelasi.

⇨ Saabudes saarele, on meil 2-3 tundi aega vaatamisväärsuste uurimiseks. On võimalik kasutada kas audioraamatut, jalutada iseseisvalt või eelnevalt broneerida endale giidi.

⇨ Pärast saare rüüstamist läheme saare suunas, mis on kõige kaugemal - Keri.

⇨ Selle kaugel asuva saare ümber sõites kuulame sellest lugusid ja asume tagasi Tallinnasse.

 

KESTVUS: 9-10 tundi!

♢ Prangli saar

Prangli saar Tallinna külje all on Eesti kõige põhjapoolsem aastaringse asustusega saar, kus kolme küla peale on kokku u 100 elanikku ja säilinud aastasadade pikkune kaluriküla-kultuur.

Pranglil esineb tohu – udu, mis tekib sooja mere auramisel ning mida saarlased eristavad tavalisest udust. Külmal talvel näeb omapärast nähtust, kus jäävaba mere kohal on taevas tumedam ning jääga kaetud aladel heledam.

Legendi järgi olnud Prangli mereröövlite saar ja röövlid elanud paksus kuusemetsas. Et nendest lahti saada, olevat see maha põletatud ja saarele kasvanud männimets. Mereröövlite varandus on siiani leidmata, matmispaigaks aga oletatavasti saare kõrgeim koht Kullamägi.
Kindlasti astu läbi muuseumist: Vanani talu näitustemaja tutvustab pranglilaste eluolu, Mardi talus asuvad ajaloolised võrgukuurid.

♢ Keri saar

Keril pole sellist kohta, kust merd ei näeks ega kuuleks – meri on igal pool ja ümberringi. Igast aknast avaneb miljonivaade.

Saarel on palju hooneid: tuletorn kõrvalhoonega, kinomaja, paadikuur, puukuur, saun, kaevumaja, elumaja, uus generaatorimaja ja ilmajaam. Lisaks asub saarel mälestusmärk Kaleva postilennukile ja kopteri maandusmisplats.

Erinevalt mitmetest teistest ajaloolistest kohtadest sõbralikul Keril ei kummita ka kõige pimedamal ööl, vaid tummalt ent soojalt plinkiv tuletorn juhatab meresõitjatele hellalt teed.

 

Rohkem infot ja broneerimine:

barca@barca-group.com
(+372) 5550 4448

 

Kohtumiseni pardal,

BARCA Tiim

Ilm

Täna 6:00 - 12:00